Tartu viimane kõrghoone sai ehitusloa

Meil on heameel teada anda, et oleme saanud Tartu Linnavalitsuselt ehitusloa Rohelise Pargi keskse ärihoone ehitamiseks!

 

Tegemist saab olema Tallinna poolt tulles Tartu maamärgist kõrghoonega, millel on kõrgust 20 korrust ja 68,2 meetrit. Hoone domineeriv funktsioon saab olema kontorihoone, mis kasutab looduslähedasi materjale, keskkonnast hoolivat tarkust ja innovaatilisi rakendusi ning sobitub arhitektuuriliselt suurepäraselt ümbritseva Rohelise Pargi kompleksiga.

 

Tartu piiril asuv Roheline Park kujuneb arenduse käigus terviklikuks rohe- ja teenusmajanduse piirkonnaks, kus täna on end sisse seadnud juba Baltimaade suurim rohekaubamaja Gardest, veterinaarkaupadega kauplev AS Dimedium ning metsa- ja põllumasinaid müüv ettevõte Intrac Eesti AS. Piirkonnas on tänaseks välja arendatud head ühendusteed nii autoga, rattaga kui ka jala liikujatele. Tartu südalinnaga ühenduseks on loodud regulaarne bussiühendus ja lähemas tulevikus saab piirkonna kõrval olema ka rongipeatus. Rohelises Pargis saavad olema samuti suurepärased sõidukite ja jalgrataste parkimise tingimused ning töötajate toitlustamise kohad.

 

Uue kõrghoone arendajaks on Rohelise Pargi arendaja AS Cesana Grupp. Oleme jätkuvalt avatud äriklientidele, kes otsivad Tartus enda töötajatele uusi innovaatilisi, keskkonnast hoolivaid ja hea ühendusega äripindasid. Mainimata ei saa jätta ka uue hoone suurepäraseid vaateid. Uute äripindade huvi korral võtke palun meiega ühendust: .

 

Ehitusloa väljastamise puhul avaldame suurt tänu projektiga töötanud arhitektidele, konstruktoritele, planeeringu nõustajatele, Tartu Linnavalitsuse ja AS Cesana Grupp töötajatele.

 

Loe lisa uudise kohta siit: https://tartu.postimees.ee/7225083/tartu-viimane-korghoone-sai-ehitusloa