Roheline Torn

Rohelise Pargi südameks saab 20 – korruseline kõrghoone, mis saab uue äri- ja elukeskkonna silmapaistvaks maamärgiks. Kõrghoone välisilme muudab unikaalseks torni keskel paiknev roheline korrus.

01/00

Arhitektuur

Hoone klaasfassaadi ilmestab puidust ruuduline struktuur, mille erinevaid osi on võimalik vastavalt vajadusele kasutada pikslilisteks valgusinstallatsioonideks või päikesepaneelide paigaldamiseks.

Salto arhitektuuribüroo

Rohelise Pargi 2016. aastal toimunud arhitektuurikonkursi võidutöö autoriks on Salto arhitektuuribüroo. 2004. a asutatud Salto arhitektuuribüroo huvitub oma tegevuses arhitektuuri, maastikuarhitektuuri ja kunsti kokkupuutealast. Kaaluka osa Salto arhitektuuriloomingust moodustavad avaliku funktsiooniga ruumid, kus on oluline roll kriitlisel ja interdistsiplinaarsel lähenemisel – näiteks Viljandi riigigümnaasium, Balti Filmi- ja Meediakool, Eesti Maanteemuuseum, Pärnu Loodusmaja, Sõmeru keskusehoone, Maaülikooli spordihoone jt.

Panoraam

Lisaks sellele, et siin saavad kokku parimad mõtted, avaneb kõrghoone katusel olevalt vaateplatvormiga terrassilt ka imeline vaade Tartu linnale.

Roheaatrium

Torni silmapaistvaimaks elemendiks on kõrghoone keskossa jääv roheaatrium, milleks on läbi kolme korruse kõrguv talveaed. Aastaringselt roheline ruum pakub hoones töötajatele meeldivat ruumi mõtete kogumiseks.
Avar ja valgusrohke ruum on kohandatav nii ürituste- ja konverentsisaali, restorani või salongina. Kümne meetri kõrguse vaba ruumi keskel peituvad taimevõrade vahel siserõdud.

Roheline mõtteviis

Looduslähedane mõtteviis, keskkonnast hooliv tarkus ja innovaatilised rakendused: ideaalne kompleks, et ühendada erinevad ettevõtted suureks ühiseks ökosüsteemiks.

Valgus kui elu alus

Valgusküllane ja avar ruum pakuvad head keskkonda nii taimedele kui inimestele, kes hoones töötavad. Hoone  paigutus ilmakaarte suhtes lasevad päevavalgusel vabalt hoovata.
Lõunaküljel integreeritakse fassaadi päikesepaneelid ning õhtuväljaku poole jääb trepikodade ja liftide plokk, mille välisküljel on vaba seinapind ekraani jaoks.

Pilk homsel

Kestliku linnaruumi loomine ja hoidmine sõltub selle tegid elanikest, kellele luuakse siin kõik võimalused looduslähedaste ja keskkonnasäästlike eluviiside viljelemiseks.
Roheväärtustel põhinev elukeskkond on saavutatav reaalsus, kui astuda üheskoos julgeid samme jätkusuutlikuma tuleviku suunas.

BREEAM rohesertifikaat

Roheline Torn kannab BREEAM rohesertifikaati, mis on maailma esimene laiapõhjalistel hindamiskriteeriumitel põhinev rohemärgis. BREEAM võimaldab hinnata terviklikult hoone energiatõhusust, keskkonna- ja kasutajasõbralikkust ning kestlikkust hoone elukaare igas tsüklis.

Madala keskkonnamõjuga arenduse printsiibid:

  • külmasillavabad lahendused
  • tõendatud keskkonnadeklaratsiooniga tooted
  • kulumisele ja loodusmõjudele vastupidavad materjalid
  • maksimaalne loomulik valgus siseruumides
  • soojustagastusega ventilatsioonisüsteem
  • päikesepaneelid
  • kohalik sadevee immutamise lahendus
  • vihmavee kogumine ja kasutamine
  • jäätmete vähendamine ja taaskasutus
  • puithooned
  • kohalikud keskkondlikult vastutustundlikku käitumist soosivad teenused
  • tehisliku ja loodusliku harmooniline integratsioon

Kõrgus 68.15m

20 korrust

109-kohaline autoparkla

Kinnistu pindala: 5205m2

restorani- ja kaubanduspinnad

büroopinnad

bussipeatus

100-kohaline jalgrattaparkla

elektriautode laadimisjaamad

Tartu rattaringluse dokid

rongipeatus

109-kohaline autoparkla

ligipääs erivajadustega inimestele

elektritõukerataste parkla

Maa-alused autoparklad loovad jalakäijatele ja kergliiklejatele suunatud turvalise, kvaliteetse ja visuaalselt puhta ühisruumi.

Suletud netopind 11755,4m2 (Brutopind 9893,8m2)